Na schůzku do zasedací místnosti vizovické radnice dorazili kromě zástupců investora opravy, kterým je Ředitelství silnic a dálnic, také pracovníci dodavatelské firmy, zpracovatele řešení dopravního značení, Zlínského kraje, dopravců či města Vizovice. Zabývali se připomínkami, které vznesli účastníci řízení k plánovanému řešení dopravní situace v době opravy mostu, a snažili se je vyřešit.
Most se nachází na frekventované silnici směrem na Bratřejov, navíc jsou v jeho blízkosti křižovatky, odkud je nutné zajistit vjezd na hlavní komunikaci. Důležité je také zajištění hromadné dopravy v údolí kolem ulice Lázeňská.
„Zdá se, že jsme nalezli řešení, které by mohlo fungovat. Vzhledem ke složitosti dopravní situace však i přesto dojde k určitým omezením, se kterými budou muset motoristé projíždějící tímto úsekem, ale i pěší, počítat,“ uvedl místostarosta David Mazůrek, který spolu se starostkou Silvií Dolanskou a dalšími zástupci radnice hájil na schůzce zájmy města a jeho obyvatel.
Po zapracování připomínek a jejich řešení musí opět proběhnout schvalovací procesy na řadě institucí. I přesto, že v zájmu všech je jejich co nejrychlejší průběh, jako nejbližší reálné datum zahájení stavebních prací se jeví počátek června.
Investor a zhotovitel zatím počítají s tím, že oprava mostu bude probíhat po polovinách, přičemž provoz bude kyvadlový. Řídit jej budou v ranní a odpolední dopravní špičce regulovčíci a mimo špičky pak semafory. Vzhledem k tomu, že do ulice Lázeňská nebude možný vjezd velkých autobusů, bude zajištěna náhradní hromadná doprava menšími vozy, pravděpodobně však dojde k omezení počtu spojů.
Zda bude nutné v průběhu opravy most na určitou dobu zcela uzavřít, zjistí zhotovitel až po zahájení prací na spodní stavbě mostní konstrukce. Celková uzávěra by v tomto případě, jemuž se ale snaží všechny strany vyhnout, trvala pravděpodobně 12 dnů.
Jiří Žůrek
PR manažer