Vizovická radnice se rozhodla opravit válečný hrob obětí světových válek a také pomník obětem 1. světové války na místním hřbitově. Restaurátorské práce byly zahájeny na počátku dubna 2026 a dokončeny v červnu téhož roku. Realizace akce byla provedena za finanční spoluúčasti Ministerstva obrany.
Město už v lednu 2025 podalo žádost o dotaci v rámci programu nazvaného Zachování a obnova historických hodnot, který vyhlašuje každoročně Ministerstvo obrany v rámci snahy o zabezpečení péče o válečné hroby. Dotační prostředky z tohoto programu jsou účelově určeny na udržování válečných hrobů a pietních míst v důstojném stavu či na jejich výstavbu a zachování památky vojáků a ostatních osob, které zahynuly v boji nebo v důsledku aktivní účasti ve válečném konfliktu.
Podmínky pro udělení dotace Vizovice splnily, a tak v říjnu 2025 obdržely rozhodnutí o přidělení dotace v maximální výši, která činí 80 % nákladů na restaurátorské práce. V následném výběrovém řízení zakázku získal Matěj Bednařík ze Slušovic, který nabídl její realizaci za 193 tisíc korun. Dotace tedy činila 154 400 Kč, náklady města dosáhly 38 600 Kč.
„Matěj Bednařík je pro nás známým odborníkem. Restaurátorské práce realizoval už v nedávné minulosti na řadě našich historických památek, například na kříži u křižovatky do Chrastěšova či na kříži na Těchlově,“ uvedla starostka Silvie Dolanská s tím, že pravidelně odvádí kvalitní práci.
U válečných hrobů na vizovickém hřbitově jej čekalo důkladné očistění, vyhubení mikroorganismů, rekonstrukce poškozených částí, obnovení a zlacení písma a závěrečná hydrofobizace.